Bejegyzések

1957 címkéjű bejegyzések megjelenítése

Élet és Irodalom,2026.május 8.

 Az Élet és Irodalom-közkeletű nevén ÉS-1957 óta megjelenő,színvonalas,közélettel és kultúrával foglalkozó hetente megjelenő folyóirat.Most a 2026.május 8-i szám tartalmából szemlézünk. Címlapon:Széky János kitűnő írása a Balásy-jelenségről-Terták Elemér írásából kiderül,hogy jócskán voltak jelek,melyek azt mutatták,a FIDESZ jóval gyengébben szerepel majd a 2026-os választásokon,mint a 2022.évin-Lehet-e Magyarországon csőcselékről beszélni,s ha igen,hányról?-Rengeteg magyar közalapítvány vált a fideszes klientúra kifizetőhelyévé-Az új magyar kormányra nagyon sok szimbolikus lépés vár,pl.a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszűntetése,vagy az ügynökakták nyilvánosságra hozatala-Gajzágó György írása a közgazdaságtan és a filozófia nagyon érdekfeszítő társítása-A Páratlan Oldal rovatban humoros,szatirikus szösszeneteket olvashatunk,az egyik ezek közül Donald Trump amerikai elnök és Orbán Viktor kapcsolatára vonatkozik-Magyar Miklós esszéje (nemcsak) a 19.századi Franciaország történetéről...

Billy Graham szól a szputnyikválság idején- Ország-Világ,1958/1.

Péter János, cikkéből tudjuk, mely az Ország-Világ 1958.május 1-i számában jelent meg, hogy a szputnyikválság idején Billy Graham, a már akkoriban a is tömegeket mozgósító evangelista, három kérdést tett fel egyik rádióbeszédében: 1. Amerika tudatában van-e annak, hogy a Szovjetunióból irányított lövegekkel bármelyik percben rommá lőhetik? 2. Fenáll-e annak lehetősége, hogy az USA szovjet bábállammá válik? 3. Tudja-e az amerikai politikai elit, hogy két választása van: vagy elfogadja a Szovjetunió kezdeményezését, és leül tárgyalni, vagy atomháborút indít? A szovjetek 1957.október 4-én lőtték fel az első szputnyikot. Ezzel voltaképpen annyi történ, hogy kezdetét vette az űrkorszak. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxX Egy tanácsadó oldal: penzugyitanacsok.blogspot.com

Nők Lapja, 1957.május 26.

1957.nagyon fontos esztendő a magyar történelemben. Folynak az 1956-os forradalmat követő megtorlások, ám a lakosság nagy része már a konszolidált Kádár-korszak világával szembesül. A Nők Lapja 1957.május 26-i száma többé-kevésbé politikamentes. A címlapon a Nemzetközi Gyermeknapról láthatunk idillikus képet, aztán szó esik a Cannes-i filmfesztiválról, ahol a Baráti meggyőződés című film nyerte az Arany Pálmát. Van főzésről, kertészkedésről szóló cikk, a gyerekeknek pedig mese egy krokodilról. Politikai tartalmú írás csak egy szerepel a hetilapban. Vadász Ferencné szerint, aki a Művelődési Minisztérium középiskolai főosztályát vezeti, a második világháború után túlságosan is elkényeztették a magyar fiatalokat. Ki-ki döntse el, igaza van-e...