Hogyan funkcionál egy vesztett futballmeccs, mint méditartalom?

A címben feltett kérdés akkor jutott eszembe, mikor a közmédia sportcsatornája, az m4, 2020.június 30-án ismétlésképpen leadta az 1986-os mexikói labdarúgó-világbajnokság számunkra leggyászosabb mérkőzését, a Szovjetunió- Magyarországot.Az eredmény minden futballrajongó számára ismert: a szovjetek 6-0-ra győztek.
Sokak szerint ekkor kezdődött a magyar labdarúgás hanyatlása. Én vitatkoznék ezzel az állítással, szerintem a folyamat már jóval korábban elindult, de most nem a fico felől akarnám közelíteni a kérdést. Hanem a médiapolitika felől. Jó ötlet leadni egy tragikusan elvesztett focimeccset? Megnézik azt az emberek? Nem inkább úgy gondolkodnak, hogy ideje elfelejteni az egészet, és továbblépni?

A statisztikai adatok azt mutatják, hogy az m4 sport eltalálta a nézők igényét. A futballrajongók megnézték a szovjet-magyar 6-0-t, akkor is, ha fáj. Lehet, hogy ez ilyen magyar szemlélet, mazochisztikus világhoz-állás, de a sportcsatorna vezetői ügyesen rátapadtak erre.
Egyébként, ha a futball-részér nézzük, csak annyit mondhatok, hogy a hatból két gól erősen vitatható. Ha csak 4-0-ra kapunk ki akkor Irapuatoban, akkor a gólkülönbségünk pont annyi lett volna, mint a legrosszabb harmadik helyen végző Uruguay válogatottjáé, és akkor ki-ki meccset játszhattunk volna azért, hogy ki jusson a 16 közé. Akkor még lett volna esély. De ez már késő bánat.
Ja: és Mezeyék legalább kijutott arra a VB-re. 34 éve nem történt hasonló.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Mindent radíroz mindenről

Futball:Kikínlódtuk.Magyarország-Koszovó 2-0

Történelem:Jugoszlávia a második világháború után