Vidnyánszky Attilát tényleg üldözik,avagy mit torzít a média és mit nem?

A legutóbbi napok írott és elektronikus médiumai tele voltak a Színház. és Filmművészeti Egyetem körüli botránnyal, valamint Vidnyánszky Attila sokszor különösnek ható nyilatkozataival. Mint ismeretes, a kormány döntése értelmében a jövőben az SZFE nem az eddig megszokott állami, hanem alapítványi formában működik, ennek az alapítványnak pedig a kitűnő rendező, Vidnyánszky Attila les az elnöke. A média balliberális része rögtön diktatúrát kiáltott, a jobboldali média viszont épp az SZFE korábbi vezetését vádolta azzal, túlzottan balliberális szellemben nevelte a hallgatókat.

Ekkor jöttek Vidnyánszky Attila nyilatkozatai. Ezek arról szóltak, hogy van egy nemzetközi háttérhatalom, amely őt, nemzeti gondolkodása miatt, üldözi, van egy kritikusi gárda, amely rendszeresen lehúzza az általa rendezett előadásokat, és megpróbálja őt és színészeti ellehetetleníteni a médiában.

Erről szeretném néhány pontban saját véleményemet leírni.
1. Valóban kialakult a színházi életben egy eléggé összetartó, többnyire baloldali meggyőződésű színészekből álló csapat, mely nem igazán kedveli Vidnyánszkyt. Ebben a kitűnő rendezőnek igaza van.
2. A " nemzetközi háttérhatalom" kifejezés erre azért eléggé erős. Nem szerencsés megfogalmazás, valami mást kellett volna kitalálni.
3. Lehetett volna ezt az egész SZFE- ügyet kissé tapintatosabban intézni. Mondjuk, néhány nem jobboldali jelöltet is bevenni az alapítvány kuratóriumába.
4. Lehet valaki egyszerre a Nemzeti Színház és az SZFE első embere is? Nem sok ez egy embernek?

Bennem ezek a kérdések merültek fel. Hangsúlyozom, mindettől függetlenül Vidnyánszky Attilát remek színházi embernek tartom, aki igyekszik megóvni a magyar színházi életet a végleges popularizálódástól.
Azt is tudom, hogy a média torzít. A liberális is, a konzervatív is. Ezért kellenének olyan megnyilatkozások, akár kormányoldalról, akár ellenzéki részről, melyek segítik a érintettek tisztánlátását.

És még egy utolsó szösszenet. Az SZFE - használjuk nyíltan ezt a kifejezést- jelenleg a leginkább lerohadt állapotú felsőoktatási intézményünk. Méltatlan körülmények között növekedik a palánta, azaz a magyar színinövendék. Jómagam leginkább azt várnám az alapítványtól, hogy teremtsen méltó körülményeket, olyat, amilyet egy kitűnő, 21.századi egyetem megérdemel.
Ha csak ennyit csinál az az alapítvány, akkor talán már megérte. 

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

A trianoni béke, más nézőpontból

Futball:Kikínlódtuk.Magyarország-Koszovó 2-0

Történelem:Jugoszlávia a második világháború után