1989-ben a Munkásőrség fegyelmezetten tudomásul vett mindent

Ez már történelem...

1989-ben Magyarországon feloszlatták a Munkásőrséget.A magyarországi média,helyesen,a rendszerváltáshoz vezető út,illetve a kommunizmus bukásának egyik fontos lépéseként tálalta az eseményt. A 168 Óra című,akkoriban I.évfolyamát jegyző hetilapban (I.évfolyam,25.szám,1989.október 25. 20-21.o.)Gárdai László cikke elemezte a helyzetet.Három,a témában igencsak kompetens személy szólal meg a cikkben.

Németh Miklós akkori miniszterelnök elmondja,hogy kormánybiztost fognak kinevezni,aki kontrollálja a feloszlást,hiszen 11 milliárdos eszközállományról van szó. Elmondja még,hogy a 60 ezet munkásőrből kb. 1000 volt főállású. A nyugdíjas korúakat nyugdíjazzák,a többiek elhelyezkednek a gazdasági élet különböző területein.

Ezután következik Borbély Sándor volt országos parancsnok. Megtudhatjuk tőle,hogy a Munkásőrség nem is volt diktatorikus szervezet. Figyeljük a bravúrt:"...akkor most mindenki rohangálna itt".Hanem az állomány fegyelmezetten tudomásulvette a döntést.

2021-ben már értjük,mire gondolt. Megyünk a jó kis állásokba,meg kapjuk a jó kis nyugdíjat.

Harmadikként Borzák Lajos szóvivő nyilatkozik. Szerinte is fegyelmezetten vették tudomásul a döntést,bár nem tagadja,hogy néha azért hallatszottak elégedetlenkedő hangok. Egységgyűléseken,állománygyűléseken búcsúznak majd el a munkásőrök.

Arról,hogy bárkit bármiért is felelősségre vonnának,az egész cikkben nem esik szó. Pedig 1956 után a Munkásőrség döntő szerepet játszott a forradalom és szabadságharc utáni megtorlásokban. 

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

A trianoni béke, más nézőpontból

Környezetvédelem és adórendszer- ritkán hallunk erről a médiában

Futball:Kikínlódtuk.Magyarország-Koszovó 2-0