1956-ban Magyarországon éltek hajléktalanok?

 A kérdésre a rövid válasz: igen. Ugyanis sok embernek a " harcokban"- amint a Népakarat című lap 1956. december 1-i száma 1. oldalán erről beszámol- tönkrement a lakása, hajléktalanokká váltak. Vajon mitől "ment tönkre a lakása" ezeknek az embereknek- kérdezheti a 21.századi történész?...A kormány ( amely  ekkor már a Kádár-kormány, s ugyebár mindig a helyén van), máris intézkedett a probléma megoldása érdekében, s az " elhagyott lakásokat"- értsük a 21.században: a Nyugatra menekült magyarok lakását- ezeknek az embereknek adták át. 

A Népakarat egyébként a Népszava " utódja" volt, szakszervezeti napilap...

Amúgy a cikk- meglehetősen célzatos tapintatlansággal- említ egy esetet, melynek során a disszidens édesanyja bejelentkezett Nyugatra távozott fia lakásába. Megtudjuk a pontos címet is, sőt, az édesanya nevét is, valamint a disszidált ( fiatalok kedvéért:engedély nélkül külföldre távozott) polgártárs nevét. Személyiségi jogok? Az 1956-os forradalom és szabadságharc után, a kommunista diktatúra újbóli kiépítésekor, szó nincs ilyesmiről. Megbélyegezték mindazokat, akik szabadságra, demokráciára vágytak. 

Úgyhogy igen, 1956-ban voltak hajléktalanok Magyarországon.De nem életmódjuk miatt váltak azzá, hanem azért, mert egy idegen hatalom hadserege szétlőtte a lakásukat. 

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

A trianoni béke, más nézőpontból

Környezetvédelem és adórendszer- ritkán hallunk erről a médiában

Futball:Kikínlódtuk.Magyarország-Koszovó 2-0