Kit vagy mit tartott érdekesnek Európában egy amerikai újságíró 2008-ban?

 Mindig is érdekelt,kiket vagy miket tartanak érdekesnek az Európába átruccanó amerikaiak. Mit gondolnak rólunk,hogyan látnak bennünket. Kezembe került a Reader-s Digest Válogatás magyar kiadásának 2008.júliusi száma,melyben Lisa Donafee amerikai újságíró készitett afféle válogatást,koktélt Európa érdekességeiről. Az összeállításban egyaránt szerepelnek alkotások és érdekes személyek.

Kit vagy mit talált érdekesnek Európában 2008-ban egy amerikai újságíró? Az összeállítás Anna Nyetrebko orosz operaénekesnővel kezdődik. Következik az egymilliárd euróból felújított londoni Eurostar-terminál,ami tulajdonképpen egy metróállomás,luxus-szolgáltatásokkal,mint pl. egy 90 méter hosszú pezsgőbár. Ezt követi az 53 éves szlovén sportoló,Martin Streel,aki átúszta a Föld legnagyobb folyóját,a dél-amerikai Amazonast. Christian Mungiu román rendező,a 2007.évi Cannes-i Filmfesztivál győztese,reméli,hogy hazájában javul a filmgyártás helyzete,s a jelenlegi (2008) 80 mozi száma gyarapodni fog. Egy brit cég összekapcsolja a mobiltelefonokat hagyományos telefonkagylókkal. A norvégiai Bastoyben a rabok egy biokertészetben dolgoznak,ők gondoskodnak az energia előállításáról is. A bécsi Vegetable Orchestra élelmiszerekből előállított hangszereken játszik,pl.répafuvola. 

De van itt német autógyár-épület,portugál nagyiblogger,s hogy az állatok se maradjanak ki,csehországi állatkertben szaporodó északi szélesszájú orrszarvú. A média végigszemlézte Európát,de kevés maradandó értéket talált. Igazából az egyetlen maradandó értéket Cristiano Ronaldo jelenti ebben az összeállításban,a többiek inkább csak múló médiaszenzációt képviselnek.Magyar érdekesség nem akadt az újságíró tollára-fényképezőgépére. Kár. Mindenesetre legalább akadt valaki az amerikai médiában,aki jó alaposan megnézte Európát. Köszönjük neki,utólag is!

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Mindent radíroz mindenről

Futball:Kikínlódtuk.Magyarország-Koszovó 2-0

Történelem:Jugoszlávia a második világháború után