Már ez is történelem...Cikk a Brexit folyamatáról

 Napjainkra felgyorsult a történelem menete,szinte áttekinthetetlen sebességgel követik egymást a nagypolitika eseményei. Ami néhány évvel ezelőtt történt,az már a történelem része,még akkor is,ha jelenünket is nagyban meghatározza.

A HVG 2019.május 30-i számában olvadhatjuk A labirintus rabjai című cikket. Ebben Theresa May akkori brit miniszterelnök lemondása kapcsán a Szerző részletesen elemzi Nagy-Britannia és az európai integráció viszonyának nem éppen egyszerű történetét. Megtudhatjuk,hogyan viszonyult az EU-hoz illetve annak elődeihez Edward Heath,Margaret Thatcher,John Major és David Cameron. Külön időrendi táblázat foglalja össze a 2016,azaz a Brexit-népszavazás hátterét(érdekesség,hogy az intenzív unióellenes kampány ellenére a brit lakosságnak csak 51,9 százaléka voksolt a kilépés mellett). Megtudhatjuk,hogyan igyekezett Theresa May elfogadható kilépési terveket készíteni,de ezeket az alsóház mindig megvétózta,2019.január 15-én pl.432:202 arányban,ami a legnagyobb elutasítottság 1918 óta. A Szerző kitér a jövőre is,May lemondása után a britek 28 százaléka tartotta volna jó miniszterelnöknek Boris Johnsont,19 százalék Sajid Javidot.

Azért javaslom a cikket olvasásra,mert azt gondolom,így kell feldolgozni egy történelmi-politikai problémát. Remek szöveg,jól áttekinthető diagramok,táblázatok,illusztrációk. Jó olvasni ezt az írást,számomra a HVG "aranykorszakát"idézi.Sajnos,a Szerző nevét,nem tudni,miféle okokból nem tüntették fel.

Ami pedig a cikk tárgyát,a Brexitet illeti,nagyon sajnálom. Azt szeretném,ha Nagy-Britannia visszatérne az európai közösségbe. Ide tartozik.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

A trianoni béke, más nézőpontból

Környezetvédelem és adórendszer- ritkán hallunk erről a médiában

Futball:Kikínlódtuk.Magyarország-Koszovó 2-0