Szegedi Evangélikusok Lapja,1932/1.

A magyar sajtótörténet egyik jelentős fejezetét alkotja a magyar egyházi sajtó története.
A Szegedi Evangélikusok Lapja 1940-ig jelent meg, havonta egyszer, s a hívek ingyen kapták. A lap fenntartási költségeit a hívek adták össze.
Merthogy voltak hívők. A 5. oldalon található kimutatás szerint 1931.decemberében 1595 hívő látogatta az istentiszteletet, ebből 924 nő, 671 férfi. A hölgyek tehát már akkoriban is aktívabbak voltak a keresztény élet területén. 1931.novemberében viszont csak 931 hívő vett részt az istentiszteleten. A december tehát kiugróan magas eredmény.
Az viszont nem derül ki, hogy ezek a számok a havi összlátogatottságot takarják, vagy egy-egy istentiszteletre látogató átlagról van szó. Szerintem inkább az előbbi.

Pedig jó hangulatú kis társaság volt ez a szegedi evangélikus gyülekezet. Minden hétfőn volt baráti összejövetel, ahol lehetett pingpongozni, sakkozni, dominózni, sőt, még lóversenyjátékot is játszani- nem tudom, hogy utóbbi mennyire keresztény erkölcsű...

Persze, az elsődleges a hitélet volt, rendszeresen tartottak előadásokat, különösen Egyed Aladár lelkész úr tűnt ki ebben. Azért Asbóth Gyulának a " Krisztusi és marxi szocializmus" című előadását szívesen meghallgattam volna...

De komolyra fordítva a szót: voltak bibliaórák ( több is, egyik az ApCsel alapján, másik a Hegyi Beszéd alapján). Az pedig kifejezetten nemes, hogy a lelkészek és tanítók lemondtak amúgy is csekély fizetésük tíz százalékáról. 

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Mindent radíroz mindenről

Futball:Kikínlódtuk.Magyarország-Koszovó 2-0

A trianoni béke, más nézőpontból