Természet Világa, 2018.január

A Természet Világa című tudományos-ismeretterjesztő folyóirat idén már 149. évfolyamával jelentkezik. A 2018.januári szám tartalmából, a teljesség igénye nélkül:
- Batta András zenetörténész cikke a Magyar Zene Házáról- nagyon jó, alapos, csak azt nem értem, mit keres a Természet Világa folyóiratban? Leginkább építészeti vagy zenei témájú sajtóorgánumban volna a helye..
- A Világjáró rovatban Vojnits András gazdagon illusztrált írása a kanyonokról szól. Nemcsak az USA idoljának számító Grand Canyont, ismereti élményszerűen, de Namíbia egyik nevezetességét is bemutatja.
- Interjú Pohl András búvárfotóssal, készítette Tószegi Zsuzsanna. Gyönyörű fotók, különösen a bébi szirticápákról készült kép ragadja meg az embert. Hogyan kell nekikezdeni a búvárfotózásnak? Pohl András azt tanácsolja, először alaposan meg kell tanulni a búvárkodást.
- A folyóirat vezető anyaga a kémiai Nobel- díjasokról szól. Dubochet, Frank és Henderson a krio-elektronmikroszkopikus eljárás kifejlesztéséért adtak Nobelt. De mi is az a kriron-elektronmikroszkópia-hát ez is kiderül a cikkből.
- Mivel foglalkozik az ökológia? Puha vagy kemény tudomány? Erről is beszél Báldi András
- Vulkanológia: Ma passzívnak hitt vulkánokról derülhet ki egyik pillanatról a másikra, hogy voltaképpen aktív vulkánokról van szó. Ez történt az Andok hegységben, Kolumbiában is. 

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Mindent radíroz mindenről

Futball:Kikínlódtuk.Magyarország-Koszovó 2-0

Történelem:Jugoszlávia a második világháború után